Przygotuj się na zimę
Lato jest najlepszą porą w roku, aby zacząć myśleć powoli o przygotowaniach do zbliżającej się zimy. Najważniejszą rzeczą, nad jaką powinniśmy się zastanowić latem jest bez wątpienia opał.
Materiał opałowy pełni bardzo ważną rolę podczas zimy, ponieważ dzięki niemu mamy ciepło w naszych mieszkaniach.
Latem warto jest także wybrać, za pomocą jakiego opału planujemy ogrzać temperaturę w naszym domu. Obecnie najpopularniejszymi materiałami opałowymi jest drewno, węgiel, gaz płynny oraz nafta. Jednak na terenach Polskich najczęściej używa się do palenia drewno, węgiel oraz gaz.
Ogrzewanie mieszkania drewnem oraz węglem jest dużo tańsze aniżeli gazem, natomiast wielką zaletą gazu jest brak obowiązku, by stale dokładać do naszego pieca surowców naturalnych, ponieważ gaz do naszego pieca gazowego płynie za pomocą odpowiednik rur prosto z gazowni.
Prawdopodobnie większość Polaków, ze względu na cenę wybiera przeważnie węgiel i drewno. Jeśli osoba pali drewnem, to przeważnie używa drzew liściastych, ponieważ sprawują się lepiej jako opał. Natomiast jeśli chodzi o węgiel, to co raz większą popularnością cieszy się ekogroszek. Jest to zwykły węgiel kamienny wyróżniający się wielkością (od 5 do 25mm), ale także tym, że zawiera bardzo małą ilość siarki i popiołu. Ekogroszek jest bardzo popularny, ponieważ jest on tani, bardziej ekologiczny niż inne węgle, łatwy w użyciu i co również bardzo ważne wydajny i bezpieczny dla kotłów, dzięki czemu przy stosowaniu ekogroszku żywotność naszych kotłów znacznie się wydłuża.
Warto także wspomnieć, iż taki rodzaj węgla może być bez problemów używany we wszystkich kotłach posiadających automatyczny podajnik.
Jeśli jeszcze nigdy nie paliłeś ekogroszkiem, to warto byłoby spróbować tego niezwykłego surowca mineralnego. Jako, że zapotrzebowanie na taki węgiel jest spore, to wymyślono, że warto byłoby sprzedawać eko groszek workowany. Dodatkowo taki pakowany węgiel jest lepszy niż taki, który leży na świeżym powietrzu, ponieważ gdy ten surowiec wietrzeje, to w konsekwencji traci część swojej wartości opałowej. Szacuje się nawet, że jeśli węgiel będzie leżał luzem na świeżym powietrzu przez dwa miesiące, to może on nawet stracić swoją wartość energetyczną o 25%!